سایت گل:پس از پیوستن کریستیانو رونالدو به تیم مادریدی، بحث بر سر اینکه کدامیک از این دو بازیکن برتر هستند، بیش از پیش مطرح شده است. اکنون نه تنها از مسی و کریس رونالدو به عنوان دو بازیکن برتر دنیای فوتبال یاد می شود، بلکه هر دوی آنها در یک کشور واحد ودر پیراهن 2 رقیب دیرینه توپ خواهند زد. بنابراین ، این بحث برای سالهایی طولانی ادامه خواهد داشت. هر طرفدار فوتبال، اولویت های خاص خود را دارد.این دو بازیکن، شباهتهای زیادی با هم دارند و در پست مشابهی توپ می زنند ولی در عین حال تفاوتهای زیادی هم با یکدیگر دارند. کریس و مسی ، تواناترین بازیکنان دنیا هستند که به سادگی تمام تعادل و نظم تیمهای حریف را برهم می زنند که این حرکات آنها، تماشایی ترین حرکات از نظر تماشاچیان است.

مسی این کار را با زیرکی تمام انجام می دهد ولی کریس رونالدو با اتکا به پاهای توانایش. البته هر دوی این بازیکنان سرعتی بی نظیر دارند. ستاره پرتغالی به خاطر شوتهای تماشایی و ضربات سرش طرفداران فراوانی دارد ولی ستاره آرژانتینی توان بالایی در هیپنوتیزم فوتبال دوستان در اختیار دارد که این جادو پیش از این تنها در فوتبال مارادونا دیده شده است. تفاوتهای این دو ستاره مثل تفاوت شب و روز است. کریس رونالدو غرور فراوانی دارد و این در حالی است که خجالت و شرم در چهره کودکانه مسی موج می زند. ولی هر دوی این بازیکنان در زمین مسابقه، افرادی حرفه ای هستند و این تنها نکته ای است که ارزش فراوانی دارد. بحثی که اکنون مطرح است، بدین منظور نیست که بگوئیم کدامیک یک از این دوبازیکن بهتر است و بحث برسر این است که کدامیک در تیم باشگاهی اش تعیین کننده تر و تاثیرگذارتر خواهد بود.

کریستیانو رونالدو: ستاره پرتغالی به تازگی به تیم مادریدی پیوسته است. او به تیمی تاکتیکی آمده که قطعا حرفهای زیادی برای گفتن خواهد داشت. تیمی که هنوز در مرکز میدان مهره ای را کم می بیند ولی با وجود پیگرینی و اتکا به بازیکنانی که اکنون در رختکن این تیم وجود دارد، می توان به استیل بازی مادریدی ها در فصل بعد امیدهای فراوانی بست. اکنون می خواهیم بازیکنی با سبک و استیل مشابهی با رونالدو در رختکن رئال را به شما معرفی کنیم: آرین روبن به احتمال فراوان روبن نیز در رختکن رئال باقی خواهد ماند و در صورتی که ریبری به تیم مادریدی نیاید، با پیراهن این تیم روانه میدان خواهد شد. آیا کریس می تواند مسی را مهار کند؟

  مسی: در این حال ، همه می دانند که بارسا با سیستم 3-3-4 و با دو بازیکن خط میانی ( اینیستا و چابی) بازی می کند ولی این روزها تنهایک بازیکن در رختکن این تیم دیده می شود که بتواند تعادل تیم حریف را بر هم بزند و این بازیکن مسی نام دارد و بازیکنانی مثل هلب یا پدرو هرگز نتوانسته اند در حد و اندازه های لازم ظاهر شوند. در جناح چپ نیز آنری، ویژگی های مشابه مسی را در اختیار ندارد. بحث دیگری که مطرح می شود، به احتمال پیوستن ریبری به این تیم برمی گردد. اتفاقی که بعید به نظر می رسد...البته ممکن است ستاره های دیگری از جمله ماتا، سیلوا یا سسک به این تیم بپیوندند. مسی توانایی هایش را ثابت کرده و به روند رو به رشدش ادامه خواهد داد   نتیجه گیری: این بحث بسیار گسترده و بازی است و البته نظرات مختلف و متفاوتی در این رابطه به گوش می رسد و بسیار سخت است که بخواهی یکی از این دو بازیکن را به دیگری برتری بدهی.

فقدان هر یک از این دو بازیکن در ترکیب تیمهایشان کاملا محسوس است و جای خالی مسی را تنها کریس رونالدو می تواند پر کند و بالعکس. ولی شخصا معتقدم که مسی در مقایسه با رونالدو تاثیرگذارتر و تعیین کننده تر است. چرا که تیم آبی اناری پوش چنین بازیکنی که بتواند تعادل تیمهای حریف را بر هم بزند در ترکیب خود نمی بیند. بحث دیگر این است که در پایان ریبری از راه برسد. پدرو و هلب در دیدارهای جام حذفی و اینیستا در بازیهای مهم توانایی هایشان را نشان داده اند ولی راه زیادی برای رسیدن به اوج پیش روی خود می بینند. درصورتی که ریبری به رئال مادرید نپیوندد، نوبت به روبن خواهد رسید ، البته در صورتی که مصدومیتهایش به او این اجازه را بدهند.

 اگر ریبری به رئال نیاید، در نهایت ستاره هلندی در تیم پیگرینی باقی خواهد ماند. بدین ترتیب وابستگی به مسی یا همان "messi-dependency" در بارسا به مراتب بیشتر از وابستگی رئالی ها به کریس رونالدو است. بحث امروز: کدام یک از این دو بازیکن به نظر شما تعیین کننده تر و تاثیرگذارتر است؟ نظر خود را مطرح کنید.  

+ نوشته شده در  شنبه بیستم تیر ۱۳۸۸ساعت 23:30  توسط پرهام |